Onze boeken

Angst en schoonheid: Louis Couperus, de mystiek der zichtbare dingen

Door Bas Heijne

Categorie
Secundair
Boeknummer
#291872
Titel
Angst en schoonheid: Louis Couperus, de mystiek der zichtbare dingen
Auteur
Heijne, Bas
Boektype
Gebonden hardcover met stofomslag
Uitgeverij
Amsterdam : De Bezige Bij
Jaar van uitgave
2014
ISBN10
9023478010
ISBN13
9789023478010
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele hardcover met goudopdruk op rug, stofomslag, 8vo.
Samenvatting
Angst en schoonheid is een bevlogen essay over leven en werk van Louis Couperus, volgens Bas Heijne de grootste romancier die Nederland gekend heeft. Heijne haalt Couperus naar deze tijd en laat zien dat de levensvragen die hij zich stelde nog altijd ónze vragen zijn: 'Hoe kan een mens zichzelf overeind houden in een wereld waarin alles vergankelijk is, waarin de mens die zich ontworstelt aan de benepenheid van zijn eigen kleine wereld niet automatisch een rijker, zinniger leven wacht, maar misschien juist de wanhoop van de totale leegte?'
Heijne dringt door tot de kern van het werk van Couperus. Zijn boek is ook een persoonlijke confrontatie met een schrijver die hem meer over zichzelf heeft geleerd dan welke denker ook.
Pagina's
143
Conditie
Goed
Prijs
€ 12,50

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.