Onze boeken

Lijmen / Het Been

Door Willem Elsschot

Categorie
Nederlands
Boeknummer
#414142-XY3
Titel
Lijmen / Het Been
Auteur
Elsschot, Willem
Boektype
Gebonden hardcover
Uitgeverij
Amsterdam : Athenaeum-Polak & Van Gennep
Jaar van uitgave
2001
ISBN10
9025311431
ISBN13
9789025311438
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele geïllustreerde hardcover, 8vo. Salamander Klassiek.
Samenvatting
Lijmen / Het Been is een satirische literaire klassieker van de Vlaamse auteur Willem Elsschot. De roman volgt Frans Laarmans, een gewone kantoorklerk die werkt voor een obscuur reclamebureau met een veel te lange naam: het Algemeen Wereldtijdschrift voor Financiën, Handel, Nijverheid, Kunsten en Wetenschappen. Op een dag raakt Laarmans verstrikt in de plannen van de sluwe en opportunistische Boorman, die hem overtuigt mee te werken aan het verkopen en “lijmen” van reclame-artikelen en advertentieruimte.
Boorman en Laarmans beginnen samen een bedrijf, maar al snel blijkt dat hun “Wonder-product” en de manier waarop zij klanten proberen te winnen vooral gesteund zijn op manipulatie, valse beloften en bedrieglijke verkooptechnieken. Terwijl de onderneming groeit
... (Lees verder), begint Laarmans te twijfelen aan de moraliteit van zijn rol en worstelt hij met schuldgevoelens over de manipulatieve praktijken.
Het tweede deel van het verhaal richt zich op de titelreferentie: het been. Deze episode verwerkt thema's van schuld, verantwoordelijkheid en menselijke zwakheid, vaak met ironische en absurdistische wendingen. Elsschot's scherpe observaties en humoristische stijl maken van Lijmen / Het Been een tijdloze satire op hebzucht, maatschappelijke hypocrisie en de verleidingen van geld en succes.
Pagina's
231
Conditie
Goed
Prijs
€ 10,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.