Onze boeken

al-S?ra: De verhalen over Mohammed in Mekka

Door Mahmoud Hussein

Categorie
Religie & Theologie
Boeknummer
#404567-UI15
Titel
al-S?ra: De verhalen over Mohammed in Mekka
Auteur
Hussein, Mahmoud
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Amsterdam : Bulaaq
Jaar van uitgave
2008
ISBN10
9054601272
ISBN13
9789054601272
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, 8vo.
Samenvatting
"al-Sîra" biedt een overvloed aan mooie verhalen. Ze zijn vitaal, humoristisch en opvallend alledaags. Ze beschrijven het doen en laten van Mohammed, de profeet en grondlegger van de islam, en ze zijn gebaseerd op verhalen en kronieken van tijdgenoten. De Sîra-literatuur vertoont gelijkenis met de Bijbel, al verschillen ze van elkaar in charme en eigenheid.
In "al-Sîra" lezen we over de schepping, de geschiedenis van Arabië vóór de komst van de islam: hoe na de ineenstorting van de Marib-dam in Jemen Arabieren zich over het schiereiland verspreiden, over broedertwist, strijd met Perzië en Byzantium, over de bloeiende handel en over afgoden die een rol spelen in het leven van alledag. Vervolgens wordt verhaald over de geboorte e
... (Lees verder)n kinderjaren van Mohammed, over zijn voogd en voorouders en hoe al vroeg duidelijk is dat Mohammed geen gewoon leven wacht.
Als hij op zijn veertigste de eerste openbaringen ontvangt, weet hij niet wat hem overkomt. Hij vindt steun bij zijn vrouw en familie. Naarmate hij groeit in zijn rol van profeet, nemen achterdocht en verzet van zijn omgeving toe. Hij is zijn leven niet langer zeker en vlucht naar Medina, waar al veel moslims op veilige afstand van de weerbarstige Mekkanen wonen.
De Sîra-literatuur behoort tot de drie bronnen van de islam, samen met de Koran die door tussenkomst van Gabriël aan Mohammed is geopenbaard en de hadieth met de verhalen over de woorden en daden van de profeet en zijn uitspraken met betrekking tot uiteenlopende geloofszaken.
Pagina's
478
Conditie
Goed
Prijs
€ 8,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.