Onze boeken

Historiën

Door Tacitus

Categorie
Vertaalde literatuur
Boeknummer
#387797-UH10
Titel
Historiën
Auteur
Tacitus
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Amsterdam : Athenaeum - Polak & Van Gennep
Jaar van uitgave
2010
ISBN10
902536795X
ISBN13
9789025367954
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, vertaald door Vincent Hunink, z/w kaartje op dubbele pagina achterin, 8vo.
Samenvatting
Rome, het jaar 69. De gehate keizer Nero is dood. Vermoord. Maar daarmee komt geen eind aan alle ellende. Integendeel, het gaat van kwaad tot erger. Hele en halve keizers verdringen elkaar van de troon, burgeroorlogen en bloedige opstanden zaaien alom paniek, het Romeinse rijk kraakt in zijn voegen. Zo slecht is het nog nooit gegaan.
Dit inktzwarte beeld van Rome is te zien bij Publius Cornelius Tacitus (ca. 55-120) in zijn eerste grote geschiedwerk: de Historiën. Daarin analyseert hij de algehele malaise tot op het bot. Nietsontziend. Zijn woede over de neergang van Rome s macht en moraal blijkt op elke bladzijde en krijgt vorm in hard, bloedstollend proza, samengebald tot het uiterste. En nog verder, Tacitus gaat geregeld door de pijngrens. Groots, elitair, verbijsterend: zijn stij
... (Lees verder)l en visie maken nog altijd diepe indruk. Deze nieuwe, volledige vertaling geeft Tacitus steile proza weer in een gewaagd Nederlands zonder een woord te veel, en vraagt om aandachtig lezen zoals bij poëzie. Met indringende leeservaringen als gevolg.
Vincent Hunink (1962) publiceert als vertaler Latijn en Grieks sinds 1990. Hij vertaalde van Tacitus eerder Leven van Agricola & De Germanen (2000), Tegen het verval van de welsprekendheid (2003) en De opstand van de Bataven (passages uit Historiën IV en V) (2005). De laatstgenoemde tekst is voor deze uitgave geheel herzien.
Pagina's
308
Conditie
Goed
Prijs
€ 30,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.