Onze boeken

Met twee potten pindakaas naar Moskou

Door Karel van het Reve

Categorie
Nederlands
Boeknummer
#432126-XI44
Titel
Met twee potten pindakaas naar Moskou
Auteur
Reve, Karel van het
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Amsterdam : G.A. van Oorschot
Jaar van uitgave
1970
ISBN10
9028200916
ISBN13
9789028200913
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, 8vo.
Samenvatting
Met twee potten pindakaas naar Moskou is een bundel essays van Karel van het Reve, gebaseerd op zijn jaar als correspondent in de Sovjet-Unie (1967–1968). Op ironische en scherpe toon beschrijft hij zijn reis naar Moskou, het dagelijks leven onder het communistische regime, en de absurditeiten van de Sovjetbureaucratie. Hij observeert met verwondering en scepsis hoe propaganda en realiteit voortdurend botsen, en schetst een indringend beeld van het leven in een gecontroleerde samenleving.
Naast persoonlijke ervaringen bevat de bundel ook historische beschouwingen over het communisme en de Russische Revolutie. Van het Reve ontmoet dissidenten, verspreidt ondergrondse literatuur (samizdat), en geeft op eigenzinnige wijze inzicht in het intellectuele verzet tegen de Sovjetstaat. Zijn c
... (Lees verder)ombinatie van nuchtere observatie, humor en diepere analyse maakt het boek tot een bijzonder tijdsdocument én een kritische kijk op ideologische verblinding.
Pagina's
142
Conditie
Goed
Prijs
€ 8,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.