Onze boeken

Het is oorlog: noordwest-Veluwe tijdens de Duitse bezetting

Door Aart Visser

Categorie
WO II
Boeknummer
#430372-LG16
Titel
Het is oorlog: noordwest-Veluwe tijdens de Duitse bezetting
Auteur
Visser, Aart
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Visser
Jaar van uitgave
2010
ISBN10
9081517112
ISBN13
9789081517119
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, geïllustreerd met veel foto's in z/w, 8vo.
Samenvatting
In dit boek kunt u verhalen lezen van Noordwest-Veluwenaren tijdens de Duitse bezetting. Op deze wijze probeer ik een beeld te schetsen van die vijf bange jaren van onderdrukking en verzet. Van mensen die gedwongen werden onder te duiken en de moed van hun verzorgers. Over razzia's en de hongerwinter.
Altijd die angst om opgepakt te worden. Naarmate de Duitsers meer verliezen leden werden ze barbaarser in hun optreden. De bevolking van Putten en Vaassen kan er over meepraten. Elders op de Noordwest-Veluwe gebeurden er eveneens vreselijke dingen.
Maar... ook Nederland werd bevrijd. Het goede (geallieerden) zou het kwade (nazi-regime) overwinnen. De foto's op de omslag van het concentratiekamp Auschwitz (gemaakt door Harco Gijsbers) en de bevrijding van Elspeet (archief familie van Sloten) l
... (Lees verder)eggen dit onomstotelijk vast. Dit geeft hoop voor de toekomst!
Pagina's
143
Conditie
Goed — Lichte vouw in boek.
Prijs
€ 10,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.