Onze boeken

Straf der armen: Het nieuwe beleid van de sociale onzekerheid

Door Loïc Wacquant

Categorie
Politiek & Staatsinrichting
Boeknummer
#423053-YB28
Titel
Straf der armen: Het nieuwe beleid van de sociale onzekerheid
Auteur
Wacquant, Loïc
Boektype
Paperback
Druk
2e druk
Uitgeverij
Berchem : EPO
Jaar van uitgave
2010
ISBN10
9064456488
ISBN13
9789064456480
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, figuren/tabellen, 8vo.
Samenvatting
Meer bestraffen. Dat is de laatste jaren het credo van het strafrechtelijke beleid geworden. En dat heeft niets te maken met het tweeluik 'misdaad en straf' maar wel met een nieuw be-leid van sociale onzekerheid, gebaseerd op economische deregulering en vermindering van sociale hulp. In het kader van deze neoliberale machtsgreep krijgt de gevangenis haar oor-spronkelijke rol terug: een weerspannige bevolking doen plooien naar de heersende economi-sche en morele orde.
Gebouwd op de ruïnes van de welvaartsstaat ontstaan zo de strafstaat. De strijd tegen de cri-minaliteit wordt het scherm waarachter de nieuwe sociale kwestie wordt verhuld: de veralge-mening van onzekere loonarbeid en de impact daarvan op de leefruimte en op de overlevings-strategieën van het stadsproletariaat.
Twe
... (Lees verder)ede druk, met een nieuw hoofdstuk over het theoretisch kader waarbinnen de neoliberale staat de sociale onzekerheid vormgeeft.
Pagina's
399
Conditie
Goed — Enkele vlekjes op snede.
Prijs
€ 20,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.