Onze boeken

Kirchner en Nolde: expressionisme kolonialisme

Door Sophie Tates

Categorie
Schilderkunst
Boeknummer
#418676-KD45
Titel
Kirchner en Nolde: expressionisme kolonialisme
Auteur
Tates, Sophie
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Zwolle : Wbooks
Jaar van uitgave
2021
ISBN10
9085261112
ISBN13
9789085261117
Taal
Duits
Beschrijving
Paperback met flappen, veel (dubbele pagina) illustraties (waaronder foto's) voornamelijk in kleur, 4to.
Samenvatting
Bespreking van de relatie tussen het werk van de Duitse schilders Ernst Ludwig Kirchner en Emil Nolde uit de periode 1908 en 1918 en de koloniale werkelijkheid waarin dat werk is ontstaan.
Ernst Ludwig Kirchner (1880–1938) en Emil Nolde (1867–1956) zijn belangrijke vertegenwoordigers van het Duitse expressionisme. Hun werk staat bekend om de knallende kleuren en spontane penseelstreken en motieven. Kirchner en Nolde keerden de Europese samenleving en de normen van de burgerlijke cultuur de rug toe en zochten inspiratie bij mensen, levenswijzen en objecten uit andere delen van de wereld, voornamelijk Afrika en Oceanië. Hun werken worden bekeken tegen de achtergrond van de historische en ideologische context waarin ze zijn ontstaan – er blijkt een band te zijn met de
... (Lees verder)uitvinding van het begrip 'ras' en onderdrukking vanuit Europa. Zo komen minder bekende, gewelddadige aspecten van het expressionisme aan het licht. De fascinatie van Kirchner en Nolde voor de 'ander' blijkt deel van een algemeen wereldbeeld. In dit boek staan veel verschillende soorten werken van Kirchner, Nolde en onbekende kunstenaars uit andere werelddelen. Ook bevat het bijzonder documentair materiaal uit die periode.
Pagina's
255
Conditie
Goed
Prijs
€ 9,50

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.