Onze boeken

Gerrit Schouten (1779-1839): Met meesterhand vervaardigd: tekeningen en diorama's in het Suriname Museum

Door Hilde Neus e.a.

Categorie
Suriname
Boeknummer
#410276-LB18
Titel
Gerrit Schouten (1779-1839): Met meesterhand vervaardigd: tekeningen en diorama's in het Suriname Museum
Auteur
Neus, Hilde & Laddy van Putten
Boektype
Gebonden hardcover
Uitgeverij
Paramaribo : Suriname Museum
Jaar van uitgave
2008
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele hardcover, geïllustreerde schutbladen, veel (paginagrote) illustraties in kleur, 4to.
Samenvatting
Op 25 november 2005 kreeg Suriname ter gelegenheid van haar 30-jarige onafhankelijkheid van Nederland drie diorama's (kijkkastjes) cadeau. President Venetiaan stelde deze diorama's in de vorm van een langdurig bruikleen ter beschikking van de Stichting Surinaams Museum, waardoor de mogelijkheid geschapen werd om ze aan een groot en gevarieerd publiek te kunnen tonen.
De diorama's werden vervaardigd door Gerrit Schouten (1779-1839) die bekend staat als Suriname's eerste kleurling die naam maakte als beeldend kunstenaar.
Er zijn speciale maatregelen getroffen om de diorama's optimaal voor de toekomst te behouden. Daartoe werd een 'Schoutenkabinet' gerealiseerd, waarin ook tekeningen van Schouten zijn tentoongesteld, te weten tekeningen van planten en drie unieke portretjes van Cojo, Mentor
... (Lees verder) en Present.
Het werk van Schouten staat op permanente basis opgesteld. Daar omheen worden andere kwetsbare zaken uit de collectie op onregelmatige basis getoond.
Dit gidsje beoogt het werk van Schouten dat zich in het Surinaams Museum bevindt voor een breed publiek toegankelijk te maken.
Pagina's
43
Conditie
Goed — Lichte slijtage hoekjes kaft.
Prijs
€ 25,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.