Onze boeken

Layers of Illusion. The Mayer Van Den Bergh Breviary

Door Brigitte Dekeyzer

Categorie
Boekdrukkunst & Boeken
Boeknummer
#408706-LB9
Titel
Layers of Illusion. The Mayer Van Den Bergh Breviary
Auteur
Dekeyzer, Brigitte
Boektype
Gebonden hardcover met stofomslag
Uitgeverij
Brussels, Ludion
Jaar van uitgave
2004
ISBN10
9055445347
ISBN13
9789055445349
Taal
Engels
Beschrijving
Original green cloth, numerous illustrations in colour, 4to.
Samenvatting
De Antwerpse kunstverzamelaar Fritz Mayer van den Bergh kocht in 1898 op een Londense veiling een breviarium of gebedenboek dat in de loop der jaren zijn naam kreeg en tot een van de meest luxueuze breviaria hoort. De 706 bladen in velijn bevatten psalmen, hymnen en gebeden, kalenders van liturgische diensten en van feestdagen van heiligen, en zijn stuk voor stuk verlucht met de mooiste miniaturen: van randversieringen met weelderige bloemmotieven of in trompe-l'oeil geschilderd tot haarfijne taferelen uit heiligenlevens of voorstellingen van de menselijke bezigheden op het land. Vergelijkend onderzoek met andere, gedateerde getijdenboeken heeft uitgewezen dat dit breviarium rond 1510–1515 ontstaan moet zijn. De verluchtingen worden toegeschreven aan een aantal kunstenaars van de Gen... (Lees verder)ts-Brugse school zoals Simon Beuning, Gheeraert Horenbaut, Jan Provoost en de zogenaamde Maximiliaanmeester. En de enkele Portugese teksten in het boek doen vermoeden dat het toebehoord zou hebben aan het Portugese vorstenhuis.
Ludion pakt ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van het Museum Mayer van den Bergh uit met dit prestigieuze boek dat de resultaten van het laatste onderzoek rond dit breviarium bundelt en dat zelf verlucht is met schitterende reproducties.
Pagina's
208
Conditie
Goed — Smal tear in dust jacket repaired with tape.
Prijs
€ 20,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.