Onze boeken

Adder onder adders: mijn jeugd tijdens de Russische revolutie

Door Victor Alexandrov

Categorie
Privé-domein
Boeknummer
#393276-XQ8
Titel
Adder onder adders: mijn jeugd tijdens de Russische revolutie
Auteur
Alexandrov, Victor
Boektype
Paperback
Druk
2e druk
Uitgeverij
Amsterdam : De Arbeiderspers
Jaar van uitgave
1981
ISBN10
9029500751
ISBN13
9789029500753
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback met flappen, vertaald door Marianne Kuik, nawoord van Ton Anbeek, onafgesneden, 8vo. Privé-domein reeks nummer 3.
Samenvatting
Victor Alexandrov, zoon van een advocaat in het oude St. Petersburg, beschrijft in dit autobiografische verhaal zijn jeugd als rijkeluiszoontje in de jaren vlak v?? r, tijdens en even n? de Russische Revolutie.
Hij wordt gescheiden van zijn ouders, en trekt mee met de verwilderde benden verwaarloosde, verweesde jeugd, 'de besprizorni'. Als een nomade zwerft hij door het land, waar Rode en Witte legers verwikkeld zijn in een wrede burgeroorlog.
Victor Alexandrov beschrijft deze zwerftocht en de fantastische avonturen die hij beleefde op een wijze, die dit boek maakt tot een uniek historisch document.
Na de hereniging met zijn ouders in Finland begint Victors vreemde leven in de emigratie. Hij komt terecht op een Duitse kostschool, waar een nazistisch drilsysteem heerst. Zijn 'opvoeding t
... (Lees verder)ot adderengebroed' blijft onvoltooid: hij vlucht naar Parijs, naar de vrijheid van de vaderlandloze.
Zijn sympathie voor de verworvenheden van de revolutie heeft Victor Alexandrov later onder meer onderstreept door als republikeins soldaat mee te vechten in de Spaanse Burgeroorlog.
Pagina's
215
Conditie
Goed
Prijs
€ 8,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.