Onze boeken

Jongkind tot Van der Leck: de passie van een collectioneur: Collectie Kamerbeek

Door Cees Kamerbeek

Categorie
Schilderkunst
Boeknummer
#389401-WG2
Titel
Jongkind tot Van der Leck: de passie van een collectioneur: Collectie Kamerbeek
Auteur
Kamerbeek, Cees
Boektype
Gebonden hardcover met stofomslag
Uitgeverij
Amersfoort : Museum Flehite/Uitgeverij Bekking
Jaar van uitgave
2007
ISBN10
9061095956
ISBN13
9789061095958
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele zwarte linnen band met goudodpryuk op rug, stofomslag, veel illustraties in kleur, 4to.
Samenvatting
Anderhalve eeuw figuratieve schilderkunst in Nederland
Nadat hij in 1999 zijn in Amersfoort gevestigde bedrijf in verzekeringen en mekelaardij had verkoch, richtte Gees Kamerbeek zich op zijn grote passie: kunst verzamelen. Het is zijn ambitie om een representatief overzicht samen te stellen van de Nederlandse figuratieve schilderkunst van circa 1850 tot heden.
De hedendaagse figuratie is vertegenwoordigd in Kamerbeeks voormalige bedrijfscollectie, die speciaal voor zijn kantoor (De Argonaut) aan het Stationsplein in Amersfoort in opdracht werd vervaardigd. De periode 1850 tot 1950 wordt nu onder de titel Jongkind tot Van der Leck voor het eerst aan het publiek getoond. Een wens voor de toekomst is het om ook de periode vanaf 1950 tot de hedendaagse figuratie te gaan verzamelen. Dan is o
... (Lees verder)p unieke wijze anderhalve eeuw figuratieve schilderkunst in Nederland in kaart gebracht.
Pagina's
223
Conditie
Goed
Prijs
€ 15,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.