Onze boeken

Artistiek damast: van Brabantse bodem 1900-1960: ontwerpen van Chris Lebeau, André Vlaanderen, Jaap Gidding en tijdgenoten

Door Caroline Boot e.a.

Categorie
Tapijten & Textiel
Boeknummer
#389035-WF18
Titel
Artistiek damast: van Brabantse bodem 1900-1960: ontwerpen van Chris Lebeau, André Vlaanderen, Jaap Gidding en tijdgenoten
Auteur
Boot, Caroline & Sanny de Zoete
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Tilburg : Stichting Zuidelijk Historisch Contact
Jaar van uitgave
2005
ISBN10
9070641003
ISBN13
9789070641009
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback met flappen, veel (paginagrote) illustraties in kleur en z/w, 4to.
Samenvatting
'Kreeft', 'Distel en Atalanta', 'Fuchsia', 'Kamperfoelie', 'Straalbreking', Rythme', 'Arabesk'.... zo luiden enkele prachtige en nieuwsgierig makende namen van artistiek damast dat in de eerste helft van de twintigste eeuw in Brabantse linnenweverijen werd geweven. Glanzend linnen damast met zijn subtiele schaduwspel van figuren en patronen, sierde vroeger menige eettafel. De tafellakens, servetten en bijbehorende vingerdoekjes behoorden tot de uitzet van vrouwen uit rijke of welgestelde kringen. Daarnaast waren onder meer hotels en scheepvaartmaatschappijen afnemers van het fraaie product. ´Artistiek damast´ is een benaming die in het begin van de vorige eeuw door de fabrikanten zelf werd gebezigd. Het duidt op fraai ontworpen damast, waarvoor vaak toonaangevende (sier)kunsten... (Lees verder)aars de ontwerpen leverden.
Deze publicatie geeft voor het eerst een uitgebreid én verrassend overzicht van in de provincie Noord-Brabant geweven artistiek damast. De schitterende illustraties en de schat aan informatie geven een rijk geschakeerd beeld van het artistiek damast van Brabantse bodem uit de periode 1900-1960.
Pagina's
126
Conditie
Goed — Naam/adres-stempeltje en telefoonnummer op titelpagina.
Prijs
€ 35,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.