Onze boeken

Koraalboek 150 Psalmen

Door Dick Sanderman

Categorie
Bladmuziek, Liederen & Songteksten
Boeknummer
#388777-WF17
Titel
Koraalboek 150 Psalmen
Auteur
Sanderman, Dick
Boektype
Gebonden hardcover
Uitgeverij
Rotterdam : Lindenberg Productions BV
Jaar van uitgave
2004
ISBN10
9070355434
ISBN13
9789070355432
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele geïllustreerde hardcover, bladmuziek, 4to.
Samenvatting
In de eenentwintigste eeuw werd de traditie van koraalboeken met nieuw elan leven ingeblazen door Dick Sanderman, organist te Rijssen. Hij bracht de bundel 150 Psalmen en Enige Gezangen (isometrisch) uit en pakte daarmee de draad uit de negentiende eeuw op. Sinds die tijd was er geen nieuw geschreven 'niet-ritmisch' koraalboek meer verschenen; alleen bijgewerkte edities van het bekende Psalmboek (De melodieën der Psalmen en Lof-en Bedegezangen) van Johannes Worp waren uitgegeven. De organist die niet-ritmische begeleidingen hanteerde kon in de twintigste eeuw uitsluitend terug vallen op bestaande bundels.
Om in de ontstane behoefte aan meer afwisselende begeleidingsvormen te voorzien, componeerde Sanderman de hierboven genoemde bundel. Deze bleek zeer gretig aftrek te vinden; de bund
... (Lees verder)el wordt elke zondag op vele plaatsen in de erediensten gebruikt. Slechts enkele jaren later kwam de nu in uw handen liggende bundel Koraalboek 150 Psalmen gereed. Deze is geheel bestemd voor de nu breed in de kerken gedragen ritmische zangwijze. In het 'Ten Geleide' op pagina 4 en 5 van deze bundel legt Sanderman uit welke uitgangspunten bij het samenstellen van dit koraalboek een rol hebben gespeeld. Er is geen sprake van een herschrijven van de al eerder verschenen uitgave: alle voorspelen en koralen worden nieuw gecomponeerd. Dit koraalboek heeft door zijn andere, praktisch ingevulde aanpak een totaal eigen uitstraling binnen het bestaande aanbod van psalmboeken voor de organist. De koralen met discantzetting of bovenstem geven daar nog een extra dimensie aan. De gevarieerde aanpak van de voorspelen en koralen zal menigeen verrassen.
Pagina's
328
Conditie
Goed
Prijs
€ 30,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.