Onze boeken

Aards, betrokken en zelfbewust: De verwevenheid van cultuur en religie in katholiek Utrecht, 1300-1600 *GESIGNEERD*

Door Llewellyn Bogaers

Categorie
Speciale uitgaven
Boeknummer
#386756-UG8
Titel
Aards, betrokken en zelfbewust: De verwevenheid van cultuur en religie in katholiek Utrecht, 1300-1600 *GESIGNEERD*
Auteur
Bogaers, Llewellyn
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Utrecht : Levend Verleden
Jaar van uitgave
2008
ISBN10
9090226915
ISBN13
9789090226910
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, illustraties (waaronder foto's) in z/w, 8vo. Gesigneerd door Llewellyn Bogaers op de Franse titelpagina met een opdracht.
Samenvatting
In Aards, betrokken en zelfbewust krijgt de laatmiddeleeuwse mens weer een herkenbaar gezicht. Dit boek gaat over het dagelijkse leven in laatmiddeleeuws Utrecht. De gegevens zijn geput uit de archieven. De analyse van het buurtleven, de armenzorg, broederschappen en processies laat saamhorigheid zien en plaatst samenleving, kerk en religie in een nieuw licht. Er is geen sprake van herfsttij, de welgestelden zagen juist kans om zichzelf steeds beter te profileren. Het argument van het zieleheil speelde daarbij een cruciale rol. Als een detective ontpelt Llewellyn Bogaers de betekenislagen van dit beladen begrip. Door de herkenning die deze analyse oproept, wordt ons vaak primitieve beeld van de Middeleeuwen bijgesteld. Deze studie legt de basis voor een nieuwe kijk op de Reformatie. In laa... (Lees verder)tste instantie gaat dit boek over het wezen en de kwetsbaarheid van religie.
Pagina's
799
Conditie
Goed
Prijs
€ 20,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.