Onze boeken

De Abdij van Middelburg

Door J.C. Dekker

Categorie
Zeeland
Boeknummer
#385807-WF2
Titel
De Abdij van Middelburg
Auteur
Dekker, J.C.
Boektype
Gebonden hardcover
Uitgeverij
Utrecht : Matrijs
Jaar van uitgave
2006
ISBN10
9053452966
ISBN13
9789053452967
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele geïllustreerde hardcover, geïllustreerde schutbladen, veel illustraties (waaronder foto's) in kleur en z/w, 4to.
Samenvatting
De Abdij van Middelburg is meer dan een verzameling gebouwen. Met haar ring van grote en kleine gebouwen, torens en poorten vormt de Middelburgse Abdij het besloten hart van de stad. Al in de Middeleeuwen concentreert zich in de norbertijner abdij zowel geestelijke als wereldlijke macht met een grote invloed op Zeeland en daarbuiten. In de zeventiende en achttiende eeuw wordt de Abdij de zetel van het gewestelijk bestuur van Zeeland. Die tendens zet zich voort tot op de dag van vandaag; nog steeds is de provinciale overheid in de Abdij gehuisvest. De geschiedenis van de Abdij is voor een belangrijk deel eveneens de geschiedenis van het politieke centrum van Zeeland. Het boek laat het gebruik van de Abdijgebouwen, de bouwkundige geschiedenis en de uitstraling van het complex door de eeuwen ... (Lees verder)heen zien, met middeleeuwse tekeningen en afbeeldingen zoals wandtapijten, wapens en zegels. Aangevuld met vier gedetailleerde plattegronden van de Abdij, een calendarium met relevante gebeurtenissen en uitgebreide registers is De Abdij van Middelburg een bijzondere uitgave.
Pagina's
320
Conditie
Als nieuw
Prijs
€ 25,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.