Onze boeken

Kleine Landjes: berichten uit de Kaukasus

Door Jelle Brandt Corstius

Categorie
Geschiedenis Rusland
Boeknummer
#376375-XL25
Titel
Kleine Landjes: berichten uit de Kaukasus
Auteur
Brandt Corstius, Jelle
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Amsterdam : Prometheus
Jaar van uitgave
2012
ISBN10
9044613111
ISBN13
9789044613117
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, kleine kaartjes, 8vo.
Samenvatting
Kleine landjes zijn leuk, vindt Jelle Brandt Corstius. En hoe obscuurder, hoe beter. Hij kwam erachter dat vooral de landjes in de Kaukasus met bizarre namen als Karatsjaj-Tsjerkessië hem konden bekoren. Niet dat het daar nu altijd even prettig is _ denk aan de recente oorlog in Zuid-Ossetië _, maar fascinerend is het er wel. En zelfs in oorlogstijd trof Brandt Corstius er verse zoete nectarines en mannen die achter biggetjes aan renden.
Net als in zijn succesvolle debuut Rusland voor gevorderden vervalt Brandt Corstius niet in eindeloze politieke analyses, maar ontdekt hij de Kaukasus door met de mensen te praten. Zoals met mannen van wie de zus gestolen is, omdat dat nu eenmaal heel normaal is. De president van Kalmukkië, die naar eigen zeggen is ontvoerd door buitenaards
... (Lees verder)e wezens. Een ex-maffiabaas uit Hannover, die nu in stilte leeft in Abchazië.
Door de levendige verhalen van Brandt Corstius komen deze kleine, obscure landjes voor de lezer tot leven. Er ontstaat een prachtige schets van een gebied waar we in de toekomst zeker nog meer van zullen horen.

Jelle Brandt Corstius (1978) is correspondent voor Trouw en televisiemaker voor de vpro. Op deze zender is hij te zien in het reisprogramma Van Moskou tot Magadan, waarin hij rondtrekt door landen rondom Rusland. In 2007 debuteerde hij met het succesvolle Rusland voor gevorderden, een fantastisch boek voor iedereen met een voorliefde voor het absurde.

Over Rusland voor gevorderden:

'Brandt Corstius beschrijft zijn politieke ontberingen overwegend laconiek, buitengewoon geestig, en met een aanstekelijke sympathie voor al die hartelijke Russen die letterlijk of overdrachtelijk ver af staan van Poetin.'
jan blokker, nrc handelsblad

'In een opgewekt, licht, geestig en helder proza voert hij de lezer van de ene absurditeit naar de andere.'
kees fens, de volkskrant

'Het is kostelijk hem op zijn reizen vol kuilen en gaten te volgen en hij raakt ook gevoelige snaren.'
het parool
Pagina's
169
Conditie
Goed — Naam op verso voorplat.
Prijs
€ 5,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.