Onze boeken

De oorlog heeft geen vrouwengezicht

Door Svetlana Alexijevitsj

Categorie
WO II
Boeknummer
#375356-XJ25
Titel
De oorlog heeft geen vrouwengezicht
Auteur
Alexijevitsj, Svetlana
Boektype
Gebonden hardcover
Uitgeverij
Amsterdam : De Bezige Bij
Jaar van uitgave
2016
ISBN10
9023499522
ISBN13
9789023499527
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele geïllustreerde hardcover, 8vo.
Samenvatting
Tijdens de Tweede Wereldoorlog vochten ongeveer een miljoen vrouwen in het Rode Leger, maar hun verhaal is nooit verteld. In De oorlog heeft geen vrouwengezicht verzamelde Svetlana Alexijevitsj de herinneringen van honderden van hen die scherpschutter waren, tanks bestuurden of in veldhospitaals werkten. Hun verhaal is niet het verhaal van strijd alleen, maar dat van mensen in oorlog: wat gebeurde er met hen, hoe werden zedoor de oorlog veranderd? Hoe was het om te leren te doden?
Samen vertellen ze het niet-heroïsche verhaal van de oorlog, dat ontbreekt in eerdere getuigenissen van veteranen. Alexijevitsj publiceerde haar boek in 1985, maar heeft het in 2002 compleet herzien, waarbij ze gedeelten heeft kunnen toevoegen die oorspronkelijk ten prooi waren gevallen aan de Sovjet-censuur.
Pagina's
332
Conditie
Goed — Datum op titelpagina.
Prijs
€ 15,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.