Onze boeken

Het geel van Marcel Proust: over denkbeelden en beelddenken

Door Mieke Bal

Categorie
Filosofie
Boeknummer
#373286-XH39
Titel
Het geel van Marcel Proust: over denkbeelden en beelddenken
Auteur
Bal, Mieke
Boektype
Paperback
Uitgeverij
Nijmegen : Vantilt
Jaar van uitgave
2019
ISBN10
9460044670
ISBN13
9789460044670
Taal
Nederlands
Beschrijving
Paperback, illustraties in kleur, 8vo.
Samenvatting
Beelden activeren ons denken en resulteren zo in denkbeelden. Op het kruispunt van heden en verleden speurt Mieke Bal in Het geel van Marcel Proust naar de relevantie van kunst voor actuele vragen en problemen. In deze zoektocht ontmoeten we zowel literaire als beeldende kunstwerken, zowel oude meesters als kunstenaars van nu.
Via Proust en Flaubert, Munch en Bourgeois, de Bijbel en de Koran, wordt de lezer uitgenodigd opnieuw na te denken over geschiedenis en anachronisme, biografie en personage, ritme en ruimte, liefde en overheersing. Ook de inbreng van de media waarin de werken zijn gevat speelt mee: het fotografische, het cinematische en het tobben met dikke verf – het is allemaal deel van wat ons aan het denken zet.
Het geel van Marcel Proust is een pleidooi voor de erkenning
... (Lees verder) van het belang van de denkbeelden die we vormen wanneer we naar beelden kijken. Steeds weer blijkt een detail, een eigenaardigheid of een schijnbare onvolkomenheid een ingang te bieden tot "het zien van zin'. Dat is beelddenken
Pagina's
320
Conditie
Als nieuw
Prijs
€ 6,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.