Onze boeken

Zwarte aarde: Geschiedenis van de Holocaust

Door Timothy Snyder

Categorie
WO II
Boeknummer
#372412-XF39
Titel
Zwarte aarde: Geschiedenis van de Holocaust
Auteur
Snyder, Timothy
Boektype
Gebonden hardcover met stofomslag
Uitgeverij
Amsterdam : Anthos/Ambo
Jaar van uitgave
2015
ISBN10
9026332688
ISBN13
9789026332685
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele rode linnen band met zilveropdruk op rug, stofomslag, kleine kaartjes, 8vo.
Samenvatting
De Holocaust staat gelijk aan de verschrikkelijke dood van miljoenen joden in de gaskamers. Maar nog voordat die gaskamers werden gebouwd, was het grootste deel van de Europese joodse bevolking al door de nazi's gedood in de landen ten oosten van Duitsland.
In Zwarte aarde geeft Timothy Snyder antwoord op de vraag wat Hitler beoogde met de bezetting van Polen, de Baltische staten en delen van de Sovjet-Unie. Hitler meende dat het Duitse volk op den duur zou verhongeren als er geen andere hulpbronnen werden aangesproken. Midden-Europa moest de graanschuur van Duitsland worden en het Duitse volk de Lebensraum bieden waarop het recht had.
In Hitlers paranoïde filosofie was dat een vrijbrief om de joodse bevolking op grote schaal uit te roeien.
Zwarte aarde is een briljante en controve
... (Lees verder)rsiële geschiedenis van de Holocaust. Snyder laat zien dat bepaalde ideeën en overtuigingen die in onze tijd leven dicht in de buurt komen bij de ecologische paniek die Hitler in de jaren dertig
ertoe dreef zijn buurlanden binnen te vallen.
Pagina's
477
Conditie
Goed — Naam in balpen op schutblad.
Prijs
€ 25,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.