Onze boeken

Vrouwen aan de macht: vijftig vrouwen die geschiedenis schreven van Batseba tot Beatrix

Door Claudia Gold

Categorie
Vrouwen & Genderstudies
Boeknummer
#370466-KI8
Titel
Vrouwen aan de macht: vijftig vrouwen die geschiedenis schreven van Batseba tot Beatrix
Auteur
Gold, Claudia
Boektype
Gebonden hardcover
Uitgeverij
Kampen : Omniboek
Jaar van uitgave
2009
ISBN10
9059774515
ISBN13
9789059774513
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele geïllustreerde hardcover, veel (paginagrote) illustraties voornamelijk in kleur, 4to.
Samenvatting
Vijftig biografieën van heerseressen uit de historie, in full colour.
Het aantal vrouwen in de historie dat heerste als keizerin of koningin, presidente of premier, blijft maar bescheiden in de onafzienbare rij mannen die absolute politieke macht uitoefenden. Het is dan ook een elitegroep vrouwen die de hoogst haalbare positie door troonsopvolging of verkiezingen wist te bereiken. Enkele van hen behoren tot de meest aansprekende figuren uit de wereldgeschiedenis.
Vrouwen aan de macht vertelt de geschiedenis van enkele waarlijk buitengewone dames: hoe koningin Elisabeth I Groot-Brittannië transformeerde in een wereldmacht; hoe een eenvoudige Duitse prinses als Catharina de Grote de Russische beer introduceerde op het wereldtoneel; het verhaal van de briljante keizerin Wu, de gro
... (Lees verder)ndlegster van China¿s Gouden Eeuw maar ook vrouwen uit de recente geschiedenis wier visie en leiderschap de wereld van vandaag vorm hebben gegeven: Golda Meir, Indira Ghandi, Margaret Thatcher en Benazir Bhutto.
Claudia Gold en bewerker/vertaler Arnout van Cruyningen maakten aanstekelijke portretten van al deze vrouwen die geschiedenis schreven, van Batsheba tot Beatrix. Zij beperkten zich niet tot alleen koninginnen of keizerinnen. De geschiedenis kent ook echtgenotes en minnaressen die de touwtjes in handen hadden achter de troon van een mannelijk staatshoofd, zoals Marie Antoinette of Evita Perron. Elke biografie is zorgvuldig in de cultuur en de context van die tijd gezet, zodat persoonlijke en historische gegevens een eenheid vormen. Voor de Vlaamse en Nederlandse lezer zijn de portretten van Elisabeth, vijfentwintig jaar lang koningin van België, en de huidige Nederlandse koningin Beatrix niet onbekend, maar wel opmerkelijk.
Pagina's
254
Conditie
Als nieuw
Prijs
€ 12,50

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.